LELUKOGUST

MTÜ Lelukogu on isemajandav sotsiaalne ettevõte, mille eesmärk on muuta lai ja keskkonnasõbralik mänguasjavalik lihtsasti kättesaadavaks. Lelukogu mänguasjade valik kasvab pidevalt ning eelistatud on loodussõbralikest materjalidest vastupidavad mänguasjad.

Lelukogu asutajad on noored emad Tiina ja Kadi. Nende rõõmsad põnnid on pidevalt valmis uuteks avastusteks ning annavad inspiratsiooni Lelukogu valiku laienemisel.

 

Lapsed õpivad mängu kaudu ning seejuures pole tingimata vaja hunnikut mänguasju. Lapse huvid muutuvad kiiresti ja paljude asjade puhul võib mänguaeg jääda lühikeseks. Kuna kvaliteetsed mänguasjad on sageli kallid, tekivad lapsevanematel tihti küsimused, kui palju ja milliseid mänguasju hankida. Lelukogu võimaldab pidevalt laenutada uusi mänguasju, justkui laenutaks raamatukogust raamatuid. Seeläbi on igal liikmel juurdepääs palju suuremale mänguasjahulgale.

 

Lelukoguga liitudes säästad raha ja keskkonda, kuna pole vaja pidevalt koju uusi mänguasju osta. Laenutades uuendate pidevalt kodust mänguasjavalikut - nii säilib põnevus ja laps saab proovida erinevaid lelusid. 

Suurem osa mänguasjadest on suunatud väikelastele, enamasti koolieelikutele, kuid kindlasti leidub lelusid ka algklassi ealistele lastele. Vanematele lastele ja kogu perele on meil valik puslesid ja lauamänge.

KUIDAS SEE TOIMIB?

 

Lelukogu ostab või saab annetuseks mänguasjad. Mänguasjad puhastatakse, märgistatakse ning lisatakse Lelukogu valikusse. Iga uus mänguasi leiab koha ka kodulehel digikataloogis.

 

Lelukogust laenutamise õigus on igal Lelukogu liikmel. Liikmemaks läheb uute mänguasjade ostuks, hoiuruumi üüriks, korrashoiuks ning töötasude katteks. 

Lelukogu liige võib igal ajal, kui Lelukogu on avatud, tulla kohale ning laenutada endale sobivad mänguasjad. Lelusid hoitakse kohapeal avatud riiulitel, kuid enne saab valikuga tutvuda ka meie kodulehel. 

Soovitame teha valiku koos lapsega, sest nii saab ta kohe oma huvidest lähtudes kaasa rääkida ja mängurõõm on tõenöolisemalt suurem!

AITA KAASA!

 

Kui tahad meie tegevuses rohkem kaasa lüüa, siis tule vabatahtlikuks. Vabatahtlikud saavad abistada nii igapäevastes laenutustoimingutes kui ka panustada oma teadmiste ja kogemustega. Huvi korral võta meiega ühendust info@lelukogu.ee. Koos saame panustada selle nimel, et Lelukogus oleks alati põnev ja turvaline mänguasjavalik ning vähem mänguasju satuks prügimäele või jääks riiulitele tolmu koguma.

Anneta meile oma vana mänguasi või mäng, mida sa enam ise ei vaja. Kõik puhtad ja terved mänguasjad leiavad koha meie riiulitel.

Kuidas annetada?

1. Kogu kokku üleliigsed mänguasjad. Terveid ja puhtaid mänguasju võtame vastu ka

    lahtiselt, ära muretse, kui pakend pole säilinud või on katki.

2. Too mänguasi meile Lelukogu lahtioleku aegadel:

    
Toeta meie tegevust:
MTÜ Lelukogu
LHV EE777700771003619497
(selgitus: Annetus)

Leia meid!
  • Black Facebook Icon
LELUKOGU
Kopli tn 4, Tallinn
E kl 11-15
T kl 14-19 
R kl 14-18 
L kl 11-15
info@lelukogu.ee

© 2019 MTÜ Lelukogu. All rights reserved.